ONLINE PORADENSTVÍ
Pojďme společně projít LOW-FODMAP dietouCO VÁM MOHU NABÍDNOUT
Běžné příznaky syndromu dráždivého tračníku (IBS) jako jsou křeče v břiše, nadýmání, průjmy nebo zácpa, mají výrazný dopad na společenský, rodinný i pracovní život. A boj s nimi může být extrémně stresující. Dieta s nízkým obsahem FODMAP je vědecky podloženou metodou, která může dostat příznaky syndromu dráždivého tračníku pod kontrolu. Vzhledem ke složitosti diety je vhodné projít tímto procesem pod dohledem nutričního terapeuta nebo výživového poradce s odpovídajícími znalostmi a zkušenostmi.
Pomohu vám najít spouštěče vašich potíží, abyste se postupně mohli vrátit k co nejpestřejší stravě a zdravému životnímu stylu, který vám bude dělat dobře. Provedu vás jednotlivými fázemi diety LOW-FODMAP a vypracuju vám vhodný stravovací plán přímo ušitý na míru.
MŮJ PŘÍBĚH
Trávicí potíže mě v životě provázely už od útlého dětství. Klidová období se pravidelně střídala s náhlými propady ve znamení nadýmání, bolestí břicha a průjmů. Bakteriální střevní nákaza v kombinaci s dlouhodobým stresem vše ještě zhoršila. Měla jsem však velké štěstí – narazila jsem na low-FODMAP dietu, která má za cíl příznaky syndromu dráždivého tračníku eliminovat.
Informace o této dietě v českém jazyce před několika lety ještě neexistovaly, a tak jsem se pustila do studia webových stránek Monash University, jejíž vědci low-FODMAP dietu vypracovali. Zároveň jsem si pořídila několik knih v angličtině o střevním mikrobiomu, potravinových intolerancích a dietě low- FODMAP, a denně je pročítala.
Když jsem se pustila do eliminační diety, výsledek mě velmi mile překvapil. Střeva se zklidnila a já byla připravená na testování problematických potravin. Zjistila jsem, které potraviny mi vadí i v malém množství, u kterých jídel si musím dávat pozor na porce, a čeho si mohu na talíř nandat kolik jen chci. Trávení se mi zlepšilo natolik, že na svou průjmovou minulost dnes vzpomínám jen jako na noční můru.
Syndromem dráždivého tračníku a mnoha přidruženými problémy trpí mnoho lidí. Proto jsem se rozhodla, že si možný klíč k lepšímu trávení rozhodně nenechám pro sebe. Založila jsem webové stránky a postupně je zaplnila recepty a články s tipy na low-FODMAP stravování. Současně jsem založila Instagram a Facebook skupinu, ve které si mohou tračníkáři vzájemně vyměňovat své zkušenosti, radit si, pomáhat a psychicky se podporovat.
Výživa mě natolik nadchla, že jsem se pustila do jejího studia. Po absolvování kurzů výživového poradenství pro dospělé i děti jsem se odhodlala k prohloubení znalostí v oblasti low-FODMAP. Kurz Low-FODMAP diet for dietitians pod záštitou Monash University mi umožnil komplexní pohled na tuto problematiku a přinesl mi nové vědomosti a dovednosti, které nyní předávám dále.
CERTIFIKÁTY
CENÍK
VSTUPNÍ
KONZULTACE
- vytvoření jídelníčku na 14 dní
- online konzultaci* vašich stravovacích návyků, zhodnocení a stanovení cíle (45 minut);
- doporučení (ne)vhodných potravin;
- tipy na vhodná jídla;
- jídelníček na 14 dní
- nákupní seznam
JÍDELNÍČEK
NA 2 TÝDNY
- jídelníček na 2 týdny (po vstupní konzultaci);
- nákupní seznamy
- po 7 dnech e-mailová konzultace
DVOUMĚSÍČNÍ
BALÍČEK
- vstupní online konzultace* (45 minut);
- doporučení (ne)vhodných potravin;
- tipy na vhodná jídla;
- jídelníček na 8 týdnů;
- nákupní seznamy
- každých 7 dní e-mailová konzultace
*Online konzultace je možná přes video hovor, audio hovor, nebo e-mail.
OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ
KONTAKTNÍ INFORMACE
Adresa sídla:
Herbenova 725/21
Praha 10 Hostivař 10200
IČ: 06408362
E-mail: lowfodmapdieta@gmail.com
Dohlíží na mně:
ÚMČ Praha 10
Vršovická 68
Praha 10 10138